- Avatar RPG - stań się jednym z Na'vi!

Zakochałeś się w najnowszym filmie Jamesa Camerona? Chciałbys zamieszkać na planecie Pandora wraz z jej mieszkańcami? Wejdź do świata Na'vi...

#1 2010-01-30 23:38:14

Aterin

Administrator

Skąd: Pandora
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 57
Punktów :   
Siła fizyczna: 3
Szybkość: 7
Celność: 5
Inteligencja: 5

Avatar Jamesa Camerona

Akcja filmu rozgrywa się od maja do sierpnia 2154 roku. Główny bohater, Jake Sully (Sam Worthington), to sparaliżowany od pasa w dół weteran. Po śmierci swego brata bliźniaka otrzymuje szansę na pracę w ramach programu Avatar prowadzonego na księżycu gazowego giganta w układzie Alfa Centauri – Pandorze, zamieszkanym przez rasę humanoidalnych Na'vi. Z ich DNA skrzyżowanego z DNA ludzi hoduje się ciała zwane awatarami. Ludzki kontroler może zdalnie sterować takim ciałem i czuć to samo, co jego awatar. Na Pandorze Jake zostaje wrzucony w środek narastającego konfliktu między przybyszami z Ziemi a Na'vi, żyjącymi w pełnej harmonii z przyrodą.

Celem ludzi jest pozyskanie z Pandory, za wszelką cenę, bezcennego materiału o nazwie unobtainium – nadprzewodnika, zachowującego swoje właściwości nawet w temperaturach pokojowych. Jake jako awatar, razem z naukowcami dr Grace Augustine (Sigourney Weaver), Normem Spellmanem (Joel Moore) oraz ich pilotem Trudy Chason (Michelle Rodríguez), wkracza do lasu w celu prowadzenia badań naukowych. W wyniku ataku dzikich stworzeń Sully odłącza się od reszty i przemierzając bujne lasy Pandory spotyka Neytiri (Zoe Saldana), córkę wodza lokalnego klanu Na'vi, która ratuje mu życie i, widząc w nim wybrańca, przyprowadza go do osady Na'vi, znajdującej się w ogromnym drzewie. Decyzją matki, duchowej przywódczyni plemienia, Neytiri uczy Jake'a zwyczajów Na'vi.

Równocześnie Jake otrzymuje rozkaz od dowódcy ziemskiego obozu na Pandorze, aby zdobyć zaufanie Na'vi i przekonać ich do zmiany miejsca zamieszkania, gdyż pod ich drzewem znajdują się największe złoża unobtainium w promieniu 200 kilometrów od bazy RDA – korporacji zajmującej się wydobyciem minerału. Natomiast szef ochrony obozu zleca Jake'owi zbadanie dokładnej struktury drzewa oraz jego słabych punktów, aby w razie braku porozumienia móc zaatakować szybko i skutecznie. Nagrodą za wykonanie zadania ma być odzyskanie sprawnych nóg.

Jake'owi udaje się zdobyć zaufanie Na'vi i wkrótce zostaje pełnoprawnym członkiem klanu. Z czasem też zakochuje się w Neytiri, która odwzajemnia jego uczucia i zostaje jego partnerką.

Ponieważ po upływie 3 miesięcy Jake'owi nie udało się nakłonić Na'vi do opuszczenia drzewa, do akcji wkraczają buldożery i niszczą ważne dla Na'vi Drzewo Głosów. Jake próbuje interweniować, ale bezskutecznie. Miles znajduje w videologu Sully'ego informacje o tym, że ludzie nie mają tubylcom do zaoferowania nic, co mogło by skłonić ich do opuszczenia swojej osady. Jake dostaje godzinę na przekonanie klanu, by się przesiedlili. Wyjawia wtedy Na'vi prawdę o swojej misji i zostaje przez nich uznany za zdrajcę. Awatary, on i Grace, zostają uwięzieni. Wojska Qurticha atakują drzewo-dom tubylców i niszczą je, zabijając przy tym wodza klanu – nowym wodzem zostaje Tsu'Tey. Na'vi uciekają do swego ostatniego azylu – Drzewa Dusz – najświętszego dla nich miejsca.

Tymczasem w bazie Ziemian Jake wraz z przyjaciółmi również zostaje uznany za zdrajcę i uwięziony ze względu na zniszczenie kamery buldożera. Trudy, której od początku konfliktu nie podobają się działania ludzi, postanawia ich uwolnić. Podczas ucieczki pułkownik ciężko rani Augustine. Sully, wiedząc że klan go nienawidzi, postanawia ujarzmić najgroźniejszego drapieżnika na księżycu – Toruka. Według legend Toruk Macto – osoba ujeżdżająca Toruka – jest wielkim wojownikiem. Na'vi ponownie widzą w nim wybrańca. Tubylcy bezskutecznie próbują uratować umierającą Grace. Jake jako Toruk Macto jednoczy wiele klanów. Prosi on także wielką boginię Na'vi – Eywę – o pomoc w walce. Rozpoczyna się wojna.

Quartich, widząc przygotowujących się do walki, Pandoran postanawia zaatakować pierwszy i zniszczyć Drzewo Dusz. Wojna odbywa się w Worteksie – miejscu skoncentrowania lewitacji na skutek działania unobtainium – w rejonie tym nie działają systemy samonaprowadzania rakiet. Walka jest krwawa, ginie wielu Na'vi, m.in. Tsu'Tey. Ginie też Trudy. W obliczu klęski tubylców z pomocą przychodzi fauna Pandory, która przechyla szalę zwycięstwa na stronę Na'vi. Ostateczna walka toczy się między Quartichem i Jake'em. Po długich i męczących zmaganiach, gdy los Jake'a jest niemal przesądzony, ratuje go jego ukochana Neytiri, zabijając Milesa strzałem z łuku.

Wojna dobiega końca. Na'vi wypędzają ludzi ze swego księżyca, pozwalając zostać tylko garstce wybranych. Jake postanawia przenieść swój umysł do ciała swego awatara, stając się tym samym jednym z Na'vi. Dzieje się to 24 sierpnia, czyli w dzień jego urodzin.


Opis fabuły filmu pochodzi z Wikipedii. Wątek ten tworzę, by znalazło się miejsce na dyskusje dotyczące tegoż dzieła. Zapraszam ;]


http://i46.tinypic.com/96l16v.jpg


sygnaturę wykonała Ika. ;]

Offline

 

#2 2010-01-31 19:46:28

Cyanider

Watashi wa L desu!

3899850
Skąd: Toxicity
Zarejestrowany: 2010-01-31
Posty: 304
Punktów :   
Siła fizyczna: 4
Szybkość: 6
Celność: 6
Inteligencja: 4
WWW

Re: Avatar Jamesa Camerona

Co byśmy zrobili bez Wiki... xD
Film jest świetny, nie ważne ile trwała jego realizacja itd., ale ważny jest efekt końcowy ^^ W dodatku fabuła powala na kolana Nawet jakby grafika tam była kroć gorsza i tak uwielbiałbym ten film

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rpgavatar.pun.pl wczasy w Bobolinie zaproszenia na chrzest Asumin