- Avatar RPG - stań się jednym z Na'vi!

Zakochałeś się w najnowszym filmie Jamesa Camerona? Chciałbys zamieszkać na planecie Pandora wraz z jej mieszkańcami? Wejdź do świata Na'vi...

#1 2010-02-06 12:50:47

Cyanider

Watashi wa L desu!

3899850
Skąd: Toxicity
Zarejestrowany: 2010-01-31
Posty: 304
Punktów :   
Siła fizyczna: 4
Szybkość: 6
Celność: 6
Inteligencja: 4
WWW

Nowe pomysły :P

Mam masę różnych pomysłów  Oto one:
1. Umiejętności: Powstałby specjalny dział z różnymi specjalizacjami takimi jak ciche bieganie, doskonała celność itd., w którym gracze mogliby wybierać sobie umiejętności. Umiejętności byłyby także otrzymywane za dokonania np. 'Bezbolesne zabijanie zwierząt' czy coś po zabiciu np. 50 zwierzaków jednego typu albo 'doskonała celność' za 100 trafień do celu z dużych odległości... Każdy na start dostawałby np. 3 punkty umiejętności, za które może brać umki Byłyby też specjalne umiejętności, które można by zdobyć jedynie na wyprawach czy robiąc specjalne zadania

2. Walki treningowe/turniejowe/wojny: Powstałby nowy dział a w nim 3 fora o takich tytułach. W tym 1 gracze mogliby sobie wzajemnie trenować walkę, czasem walczyć o coś itd. W tym 2 organizowane byłyby turnieje o coś np. statystyki czy artefakty... Byłyby eliminacje typu
a vs b   c vs d  e vs f       g vs h
\__vs__/          \_____vs_/
itd. aż do finałów. Za pierwsze 3 miejsca byłyby nagrody, a dla innych np. po dyplomie
W tym 3 byłyby co jakiś czas wojny między klanami czy rasami(np. ludzie vs Na'vi)

3. Wybór postaci: jako, że nie wszyscy lubią Na'vi lub Avatary można także wprowadzić możliwość grania jako ludzie. Byłoby to urozmaicenie, a także byłyby możliwe wyżej wymienione wojny ras...


4. Reset postaci: wiadomo, że wszędzie było lepiej i gorzej.. Nawet na Pandorze nie wszyscy mieli lekko.. Zaczynając normalnie jako młody Na'vi nie ma się nic. Wszystko zaczyna się od 0. A jakby wprowadzić coś takiego jak reset postaci starzy użytkownicy mogliby być znowu młodzi i nic nie stracić tzn. traciliby dotychczasową rangę, ale przedmioty, zwierzęta i dom mieliby nadal.. Statystyki też. Oczywiście nie za darmo byłoby takie zaczęcie od nowa ze wszystkim co się zdobyło Można by wprowadzić jakąś regułkę np. że 10% wszystkiego co się ma oddaje się do jakiegoś skarbca czy w ofierze dla Eywy itd.. Przez to mniej ludzi rwałoby się do 'darmowego odmładzania się'..

5. Sygnatura: proponuję, aby sygny graczy zawierały jakieś statystyki o nich np.
Imie: Imie w grze
Nazwisko: Nazwisko
Postać: (np. Na'vi, Avatar, Człowiek etc.)
Umiejętności(3 na start, każda rasa miałaby inne umki)
Ekwipunek: (jakieś przedmioty na start, dla każdej rasy inne do wyboru, bo to chyba normalne, że dzbanogłowy nie zawalczy łukiem, a Na'vi nie będzie potrzebny egzopak )
Statystyki(opcjonalnie, bo przecież są też podane w dodatkowych polach)
Ranga: (np. dla ludzi porucznik, major itd. dla Na'vi np. nowy, przybłęda, mieszkaniec, członek klanu, założyciel klanu etc. a dla Avatarów np. zwiadowca itd.)
HP: (życie, równie dobrze można je także zapodać w dodatkowych polach, dla każdej jednostki inne ilości życia, to chyba normalne, bo Navi są 4 razy silniejsi i wytrzymalsi od ludzi )
Zmęczenie: (taka opcja, np. im więcej zmęczenia tym mniejsza skuteczność ataku, szybkość itd. co 24h by się zerowało. W każdej rzeczy np. tworzeniu łuku czy walce podawane by były ilości zmęczenia, jakie dany ruch 'kosztuje')
Zwierzęta: (opis zwierząt, ich hp, zmęczenie i statystyki)


6. Rozbudowany system zdobywania statystyk: Jak narazie system statystyk jest bardzo ubogi. Każdy wie tylko to, że na start może mieć 20. Temu pojawia się Madara/Cyanider z pomysłem
Za każdą wygraną walkę treningową z przeciwnikiem o mniejszych statach nie dostaje się nic, za takim z równymi +1 do rozdania a z silniejszymi + tyle ile jest różnicy statów +3. Za walkę turniejową to samo tylko ze słabszym +1, z równym +3, z silniejszym różnica statystyk x2 +3. Na wojnie za każdego zabitego nie ważne czy silniejszy, słabszy czy równy +5 punktów.

7. Trening jednoosobowy: Można 3 razy w tygodniu. Jeden trening trwa 5 godzin i przez ten czas można udzielać się jedynie poza działami Gry(np. w zabawach) Jeden trening podwyższa daną statystykę o 1 punkt.

8. Statystyki zwierzęcia: Każde zwierzę powinno mieć statystyki np. Ikranay po 15 na start, Ikran po 25, a koń 20... Można by z nimi też ćwiczyć i podwyższać ich i swoje statystyki.

9. Trening ze zwierzęciem: To samo co trening jednoosobowy, ale można to robić 1 w tygodniu, a sam trening trwa 24h. Podwyższa 1 statystykę użytkownikowi i po 1 dla każdej rubryki zwierzakowi.

10. Tryb walki: Proponuję zapodać tryb walki jak w wielu PBF'ach np.

x: strzelam w Ciebie lecąc na Ikranie. Mam większą szybkość i celność, więc trafiam

y: wyciągam tarczę zza pleców(Na'vi mieli ) i cudem osłaniam się przed atakiem. było blisko myślę. Znikam w chaszczach. Nagle czujesz strzałę w plecach, to zatruta strzała. Dzięki za grę.


11. Postępowanie z zatrutymi brońmi:
Proponuję zrobić albo:
a) Śmierć po 1 ruchu. Można przez ten czas także zrobić remis zabijając w tym ruchu przeciwnika.
b) unieruchomienie: przeciwnik otruty nie może ruszać się przez 3 tury.
c) śmierć po x(od ilości i siły trucizny) ruchach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rpgavatar.pun.pl