- Avatar RPG - stań się jednym z Na'vi!

Zakochałeś się w najnowszym filmie Jamesa Camerona? Chciałbys zamieszkać na planecie Pandora wraz z jej mieszkańcami? Wejdź do świata Na'vi...


#1 2010-01-30 23:31:49

Aterin

Administrator

Skąd: Pandora
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 57
Punktów :   
Siła fizyczna: 3
Szybkość: 7
Celność: 5
Inteligencja: 5

Czym jest RPG? + Parę słów o pisaniu w klimacie RPG

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.
Pomocną dłoń podała mi Wikipedia.
Umieszczam ten tekst tutaj dla lepszego zaznajomienia się z klimatem forum.

Parę słów o klimatycznym pisaniu:
Aby odnaleźć się w klimacie RPG należy klimatycznie pisać- cóż to za zawiłe i tajemnicze zdanie?, zapytają nieobeznani z grami tego typu. "Eee tam, nuda" - odpowiedzą im starsi stażem w RPG gracze. Poradnik ten jest jednak przeznaczony dla mniej wtajemniczonych i ku lepszemu wtajemniczeniu służy
Pierwsza podstawowa zasada - klimatycznie piszemy na wszystkich forach w dziale RPG. Na luźne rozmowy miejsce można znaleźć we wszystkich innych kategoriach oprócz w/w.

Pytaniem wyprzedzającym wszystkie inne będzie zapewne "Co to jest ten klimat?". Ano, już mówię - jest to wcielanie się w odgrywaną przez osobę postać, tzn. opisywanie jej myśli, odczuć, gestów, ruchów etc. Coś jak aktorstwo - gramy wybraną postać.

Następnie kolejną ważną informacją jest sposób zapisywania wymienionych powyżej myśli czy gestów. Generalnie:
- To, co robi/myśli/czuje postać zapisujemy między gwiazdkami [*], mniej więcej tak:
*spojrzała na Drzewo Domowe i pomyślała, że jest to swoistego rodzaju cud*
- Myśli postaci oznaczamy kursywą i umieszczamy między gwiazdkami, podobnie jak wyżej:
*Ale ja jestem niemądra! - przemknęło jej przez myśl*
- Wypowiedzi postaci również oznaczamy kursywą, ale ku lepszemu odróżnieniu wypowiedzi niech będą one bez zapisu w gwiazdkach i również opatrzone myślnikami [-]:
- Odsuń się, bo będę zmuszona użyć siły! - *wykrzyknęła w stronę przeciwnika*

To są podstawy pisania w RPG. Zamieszczam tu również przykład z zastosowaniem wszystkich zasad:
*Szedł po chwiejnych pniach, nieco przestraszony. Nagle pień, na którym stanął, zachwiał się wyjątkowo niebezpiecznie. Uff, mało brakowało! pomyślał, gdy, jakimś cudem, nie spadł w przepaść* -Jestem panem świata!- *wyszczerzył się w triumfalnym uśmiechu, gdy znalazł się na samym szczycie góry, na którą zmierzał*

Jeśli będą jakieś pytania - proszę o składanie ich tutaj, lecz mam nadzieję, że udało mi się wprowadzić Was jako tako w tenże klimat


http://i46.tinypic.com/96l16v.jpg


sygnaturę wykonała Ika. ;]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltutaj System wentylacyjny drukarnia